Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Achizitie echipamente electronice de la persoane fizice - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Achizitie echipamente electronice de la persoane fizice

1 reply to this topic

#1 b.robert

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 July 2015 - 07:54 PM

Buna seara,

Sper sa fi nimerit unde trebuie cu topicul, deoarece sunt nou am rugamintea ca in cazul in care topicul nu este postat unde trebuie sa fie mutat de catre administratori.

Am si eu o nelamurire, urmeaza sa achizitionez un numar de 30-50 de modemuri de internet de la o persoana fizica, echipamentele fiind achizitionate de acesta din China direct pe numele sau, bineinteles ca nu imi poate elibera factura pe aceste echipamente si as dorii sa stiu cum pot face sa le cumpar legal cu banii firmei.

Va multumesc.



#2 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 27 July 2015 - 10:40 AM

Strict contabil trebuie intocmit Borderoul de achizitii model cod 14-4-13 (se gaseste pe net).

D.p.d.v. fiscal vanzatorul trebuie sa ia in vedere Codul Fiscal, art.72, alin. 2 si sa depuna declaratia 221 pana pe 25 mai a anului urmator.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL