Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
help - control itmb pt salariata gravida? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


help - control itmb pt salariata gravida?

3 replies to this topic

#1 GABRIELAD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 29 June 2005 - 09:37 AM

Pt. o salariata gravida ce obligatii am, chiar trebuie sa instiintez itm si medicul de medicina muncii?
Daca da, ce acte trebuie sa pregatesc?
Cei care au avut aceasta situatie pot sa-mi spuna si mie cum a fost?(au declarat, la ce interval a venit controlul, cit a durat, ce au cerut/verificat, amenzi etc).
Ce se intimpla daca salariata NU ma instiiteaza in scris? Pot evita toata tevatura asta?
multumesc!



#2 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 29 June 2005 - 09:42 AM

ideea e ca trebuie sa te instiinteze salariata. daca nu face asta, nu esti obligat la nimic. dar vezi ca legea privind protectia maternitatii la locul de munca trebuie afisata la sediul angajatorului




#3 GABRIELAD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 29 June 2005 - 09:59 AM

Am afisat oug 96 inca de la data aparitiei, dar pe mine ma exonereaza de orice obligatie faptul ca nu am fost instiintata in scris, pt ca la un moment dat se vede clar ca este gravida...



#4 danae

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 951 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 June 2005 - 04:30 PM

TREBUIE sa te instiinteze in scris si cu certif medical :shock:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL