Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bilant in format word sau excel - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


bilant in format word sau excel

20 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 September 2015 - 02:36 PM

dragilor,

ajutati-ma cu o conversie a formularului de bilant atasat mai jos, in format word sau excel, va rog !
PDF-ul asta nu ma lasa sa editez toate randurile si eu vreau sa fac traducerea tabelelor in engleza.
am incercat tot ce am gasit pe net pt conversia gratuita PDF in word, dar nimic nu merge - direct sau pe ocolite ajung tot la plata si pt un singur document n-are rost sa platesc cat costa acolo.

ms frumos. :blush:



#2 ena.and

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 15 September 2015 - 01:18 PM

Buna ziua,
Vreau sa va ajut, intrucat am un convertor, dar adaugati atasamentul in care sa se regaseasca formularele care va sunt necesare!
Din ce vad eu atasat, este doar regulamentul forumului.
Sau ma insel??




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2015 - 03:49 PM

nu te inseli, draga mea !
vai ce aiurita am fost ... n-am pus atasamentul ! :blush2: scuzeeeee.....

il pun acum si-ti multumesc mult.
ma intereseaza numai paginile cu tabele, nu si partea introductiva cu numele firmei, s.a.m.d.(adica prima pag.), daca se poate...

Fisiere atasate





#4 ena.and

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 16 September 2015 - 09:15 AM

Buna dimineata,
In cazul in care nu voi reusi astazi sa fac conversia, cel tarziu maine va voi trimite fisierul!
O zi cat mai frumoasa!



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 September 2015 - 10:23 AM

multumesc mult. :wub:

a mai incercat cineva de la IT sa faca aceasta conversie zilele trecute si mi s-a zis ca nu merge nicicum ... asa ca nu-mi fac mari sperante ca vei reusi fiindca se pare ca totusi nu-i o treaba realizabila.
pana la urma, cred ca pt a traduce tot fisierul PDF (partea tabelara) e nevoie sa refac " de mana" tabelele in excel sau word;
poate iau de baza formatul care exista deja pt 2003 si il actualizez, in plus o fie formularele 30 si 40 cu totul + tabelele din notele explicative (eventual), ca fie o treaba facuta complet.
doar ca toate astea or sa manance destul timp si de aceea sunt putin descurajata acum. :sad:

mai exista varianta de traducere numai a randurilor editabile, direct in acel PDF, iar pt restul sa fac un fisier (word) de termeni (tip dictionar) ...
mai vedem ...

inca o data iti multumesc frumos pt implicare !



#6 ena.and

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 17 September 2015 - 12:15 PM

Buna ziua,

Va anexez bilantul. A trebuit sa-l ”pieptan” putin...
Sper sa il puteti utiliza pentru ca intr-advar formatul este un pic mai pretentios...! Folositi functia print preview pentru vizualizare, pentru a nu va speria de liniatura gri deschis (care nu va aparea la listare)!
Cat despre ”casta” informticienilor... fara comentarii. (Sau, chiar daca am sa fiu uracioasa, imi asum afirmatia: Sunt limitati!)
Sa-mi confirmati va rog ca puteti vedea fisierul.
Va doresc succes!

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de ena.and: 17 September 2015 - 12:17 PM




#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 September 2015 - 12:27 PM

ex-ce-lent ! :biggrin2: bravo tie !

multumesc mult de tot !

... si rusinica celor de IT-ul cu pricina !



#8 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 17 September 2015 - 01:24 PM

Mulțumesc și eu!
:smile:



#9 ena.and

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 17 September 2015 - 01:45 PM

:excl:
O singura recomandare as avea: atunci când veti observa ca nu veti putea modifica unele caractere (chiar daca le-ati selectat, si mai apoi ati ales fontul/cifrele dorite), va sugerez sa folositi varianta copy/paste al unui caracter dorit din interiorul textului dupa care rescrieti peste caracterele copiate.
O sa va lamuriti...când va veni timpul.
Succes!



#10 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2015 - 10:34 AM

fac doar traducerea in engleza, pt uz general (adica fara cifre) si apoi oferim materialul gratuit prin intermediul forumului - deci va fi pt. toata lumea interesata de aceste formulare intr-o forma actualizata.

sigur o sa tin cont de recomandare, stiu despre ce vorbesti - mai fac asa cand caut un cuvant cu diacritice intr-un text, dar nu am caractere romanesti in tastatura.

multumesc frumos pt tot efortul ! :wub:



#11 ena.and

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 18 September 2015 - 12:16 PM

Ma bucur sincer sa stiu ca va fi de folos cuiva...
Si eu am gasit suport ”tehnic” in acest forum de contabilitate, (mi-e cam rusine sa recunosc, dar de fapt, mi-s injiner la baza.. :blush:) si macar in felul acesta sa multumesc, la rândul meu...
Numai bine!



#12 melatrad

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 July 2017 - 02:11 PM

Buna ziua!
As avea si eu nevoie de bilantul in format word, in vederea unei traduceri in franceza. Incerc sa-l descarc cel primit de dvs., dar nu reusesc. Mi-l puteti trimite inca o data, eventual pe mail- melastoica77@yahoo.com
Multumesc mult!



#13 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 August 2017 - 09:55 AM

Nu ai acces la niciun fisier/ nu poti descarca nimic fiindca statutul tau este de nou venit (ai pana in 10 mesaje scrise pe forum).

Pot face o exceptie pt tine daca si tu imi promiti ca imi vei trimite bilantul tradus in franceza, ca sa il pun pe forum spre folosul colegilor interesati.
Batem palma ? :biggrin2:



#14 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 02 August 2017 - 03:27 PM

:wacko: I-am trimis eu, pe mail, acum două zile, fișierul. Știam că nu are acces. Să vedem dacă a fost iubire adevarată, sau...



#15 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 August 2017 - 07:17 PM

:wub: thanks !



#16 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 03 August 2017 - 12:25 PM

Cu drag!



#17 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 August 2017 - 01:54 PM

Sa speram ca ni-l da si noua tradus ... :smile:



#18 dciofu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 February 2020 - 06:41 PM

Buna ziua!

M-ar interesa va rog mult daca ma puteti ajuta cu conversia bilantului pentru anul 2019.
Multumesc mult!



#19 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 February 2020 - 11:13 AM

Care bilant (ca-s vreo 10) si in ce format?

Bilantul are un format (cu campuri, scripturi si formule) pe care nu-l "vede" orice soft de conversie.
Daaar ...daca "listezi" un bilant (gol) la un PDF Printer ... pdf-ul rezultat se poate converti cu orice convertor free, inclusiv online.
Instaleaza-ti un PDF printer daca n-ai (oricare imprimanta PDF: PdfCreator, Cutepdf, BullzipPdf ... etc).

PS: Otilia, de aceea n-ai reusit conversia, trebuia sa "listezi' din bilant un alt fisier cu un Print to PDF.
Direct din bilantul "inteligent" pot doar utilitarele cu licenta.



#20 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 February 2020 - 04:14 PM

Multumesc frumos, Gabita ! :wub:
Din sept. 2015 a trecut multa apa pe Dambovita, dar e f. bine de stiut in caz de nevoie. :biggrin2:





1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL