Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contabilitatea Asociatiilor de dezvoltare intercomunitara - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Contabilitatea Asociatiilor de dezvoltare intercomunitara

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 Dodoloata

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 September 2015 - 11:52 AM

Buna ziua,

Rog pe cei in masura sa ma ajute cu informatii si sfaturi in ceea ce priveste contabilitatea Asociatiilor de Dezvoltare Intercomunitara !
De curand am preluat contabilitatea unei astfel de asociatii, ca si cheltuieli sunt bonurile de combustibil, cateva obiecte de inventar, un leasing si salariile ... veniturile asociatiei sunt din cotizatiile membrilor. Am vazut ca pana acum au fost depuse urmatoare declaratii : D112/lunar si bilantul anual ! Sa inteleg ca doar aceste declaratii trebuie depuse pentru astfel de entitati ? Nu suntem platitori de TVA si nu platim nici impozit pe profit ... se pot schimba aceste lucruri in timp? Exista si aici vreun plafon?

Multumesc anticipat pentru ajutor !


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL