Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
NIR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


NIR

1 reply to this topic

#1 robertino123

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 November 2015 - 11:18 AM

Buna ziua, am si eu o mica intrebare, firma mea se ocupa cu comertul de produse agricole dar si cu agricultura, de obicei in NIR la produse trec un pret stabilit de vanzare, dar de exemplu de la un furnizor primesc 1 tona de ingrasaminte, 500 de kg se duc catre comert si le pun pretul cu care vreau sa le vand si 500 de kg vreau sa le folosesc pentru agricultura ( le fac bon de consum ), la cele 500 de kg pe care le folosesc eu, pot sa trec pretul de vanzare 0 sau pretul cu care mi-a intrat marfa de la furnizor ? pe bonul de consum o sa trec pretul de cumparare.

Aceasta postare a fost editata de robertino123: 04 November 2015 - 11:19 AM




#2 GEORGE NEAGU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:
  • Gender:Male

Postat 06 November 2015 - 11:09 AM

Treceti pretul de intrare de pe factura.






1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL