Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Vanzare pe eBay si Amazon contabilitate intreprindere individuala - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Vanzare pe eBay si Amazon contabilitate intreprindere individuala

contabilitate ebay amazon intreprindere individuala inregistrari contabile declaratii fiscale
  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 constantin.mocanu2015

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 November 2015 - 08:25 PM

Buna ziua

Detin o Intreprindere Individuala al carei obiect de activitate este :

COD CAEN:4791- COMERȚ CU AMĂNUNTUL PRIN INTERMEDIUL CASELOR DE COMENZI SAU PRIN INTERNE

Avem un colaborator din China al carui produse le vindem pe eBay. Mentionez ca noi luam online comenzile clientilor si le transmitem catre colaboratorul nostru chinez care se ocupa cu expedierea comenzilor catre clientii finali. Clientul final plateste catre mine comanda iar eu la randul meu platesc comanda catre colaboratorul meu chinez oprind un mic adaos comercial.

Va rog sa imi transmiteti care sunt modalitatile de a desfasura aceasta activitate pe firma in vederea achitarii tuturor taxelor si de a fi 100% in legalitate in ceea ce priveste desfasurarea acestei activitati.

De asemenea, va rog sa imi transmiteti daca este posibil inregistrarea acestor venituri in vederea fiscalizarii, in alt mod, ca si persoana fizica, tot in ideea de a fi 100% in legalitate in ceea ce priveste desfasurarea acestei activitati.

Va multumesc din suflet pentru un eventual raspuns.

Cu respect
Ciprian


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL