Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Monografie dulap electric - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Monografie dulap electric


2 replies to this topic

#1 bs09

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:

Postat 25 November 2015 - 09:09 AM

Buna ziua,

Am si eu o intrebare pentru o situatie ocazionala.
Cum as putea inregistra un dulap electric industrial, echivalentul unui panou de sigurante pentru uz casnic?
Valoare acestuia se ridica la 3200 lei.
In catalogul de clasificare a mijloacelor fixe nu am gasit o pozitie care sa se potriveasca, iar pentru alta incadrare, totusi e valoarea cam mare. Ar mai fi o varianta, sa maresc valoarea cladirii in care s-a montat.

Va multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 November 2015 - 12:06 PM

n-are nici un rost sa te complici marind val. cladirii, operatiune care presupune mai multa bataie de cap (+ impozit pe cladire mai mare, anual) decat inreg. pe mijl. fixe.

eu as zice ca merge f bine incadrat la clasa 1.7. │ Construcţii pentru transportul energiei electrice.
1.7.3. Alte constructii pentru transportul energiei electrice neregasite in cadrul subgrupei 1.7.




#3 bs09

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:

Postat 27 November 2015 - 12:18 PM

M-am mai gandit asupra problemei, am discutat cu colegii de la intretinere si am stabilit ca se potriveste mai degraba la pozitia:

1.7.2. Instalatii electrice de forta:
1.7.2.1. - aeriene sau aparente

Multumesc pentru ajutor.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL