Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salariat timp partial!!! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


salariat timp partial!!!

6 replies to this topic

#1 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 30 June 2005 - 11:36 AM

lamuriti-ma si pe mine....am un angajat cu 2 ore. stiu ca deducerea lui de baza e 0 pt ca se afla la al doilea loc de munca. asta inseamna ca din venitul brut (minim 825000 lei) i-am scazut cas, cass, cfs. am ajuns la venitul de calcul care l-am impozitat cu 16% (impoz pe salarii). si atit!!!!
am facut bine?????? :oops:



#2 laura_c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 30 June 2005 - 11:38 AM

da




#3 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 30 June 2005 - 11:42 AM

mersi :D



#4 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 30 June 2005 - 11:44 AM

si inca o chestie: am un salariat care are in intretinere un copil si sotia. daca sotia lui lucreaza (la alt ag. ec.) trebuie sa o pun si pe ea la calcul sau nu?



#5 laura_c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 30 June 2005 - 12:21 PM

Din momentul in care sotia s-a angajat, esti obligata sa o scoti de la persoane in intretinerea salariatului, pe baza unei cereri facute de catre acesta. Presupun ca atunci cand i-ai trecut sotia in intret, ai facut-o pe baza unei declaratii data de el pe propria raspundere



#6 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 30 June 2005 - 12:29 PM

am inteles. mersi.
oricum am inteles ca la sf anului se pot face regularizari.....
ideea e ca in prima luna am inreg la salariatul respectiv doar deducerea de baza pentru ca nu am putut afla daca are sau nu pers in intretinere. din luna asta abia va aparea cu pers in intret si vroiam sa stiu daca o trec pe sotie sau nu!?



#7 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 30 June 2005 - 01:57 PM

daca are venituri sub 2.500.000 nu trebuie scoasa.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL