Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Venituri din vanzari de carti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Venituri din vanzari de carti


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 costi770

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 January 2016 - 04:45 PM

Buna ziua!
Am o intrebare, cum pot fi in legalitate cu urmatorul tip de activitate?

Am 2 carti scrise pe care urmeaza sa le vand pe internet. Cartile sunt scrise in limba romana si sunt in format electronic (pdf). Publicul caruia ma adresez, este evident cel din Romania.

Banii o sa ii incasez prin intermediul unui procesator de plati (gen paypal, skrill sau mobilpay), iar de acolo ii retrag in contul bancar.

Intrebarea mea este, sunt obligat sa am un pfa sau pentru o astfel de situatie sau exista si alta varianta?

Multumesc!
Costi


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL