Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inchiriere spatiu pentru slot-machine noroc - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

inchiriere spatiu pentru slot-machine noroc

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 enya71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:

Postat 22 January 2016 - 11:40 PM

Buna ziua,



Va rog sa ma ajutati cu o monografie pentru jocuri electronice instalate intr-un bar , unde detinatorul spatiului are 50% din incasari si restul revine organizatorului. S-a Intocmit un decont de de incasari pt luna decembrie cu 10000 din care 5000 lei revine organizatorului si emite un decont pe aceasta suma . Pe acest decont am trecut:
- venituri jocuri de noroc - 4000
- taxa autorizare slot 500
- taxa viciu slot - 500

a) Ce inregistrari trebuie sa fac?
b) Ce declaratii trebuie sa fac?
c) La acest decont pentru banii primiti eliberez chitanta?
c)Eu fiind platitor de TVA la venitul acesta tb sa colectez tva 24%?

Precizez ca eu sunt societatea care a pus spatiu la dispozitie.

Va multumesc!


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL