Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Taxare inversa pentru timbru verde? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Taxare inversa pentru timbru verde?

1 reply to this topic

#1 GeorgianaStr

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 February 2016 - 09:31 PM

Buna ziua. Daca in februarie facem o factura catre un client inregistrat in scopuri de tva,factura depaseste 22.500.,se face taxare inversa...insa daca acel produs are timbru verde inclus,iar pe factura se specifica din care,timbru verde X lei.,suntem obligati sa aplicam taxare inversa si pentru timbru verde? Sau doar pt produs iar pt timbru verde se aplica cota de tva de 20%. Stiti ceva?



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 February 2016 - 06:47 PM

Daca scrie la produs (in descrierea lui) ca are inclus timbrul verde si ce valoare a fost inclusa ... nu cred ca te afecteaza.

Daca apare ca pozitie separata pe factura, atunci eu cred ca nu se incadreaza la taxare inversa (nu face parte din "nomenclator")







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL