Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comisioane transferuri internationale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Comisioane transferuri internationale

1 reply to this topic

#1 softLI

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 10 February 2016 - 03:48 PM

Am trimis o factura unui client din strainatate si mi-a trimis banii direct in contul bancar deschis pe numele firmei asa cum eu am cerut. Pe factura scria $500 si el mi-a trimis $500 plus a platit comisionul cerut de banca lui. Problema e ca eu am primit $478. Pe extrasul de la banca mea nu exista niciun comision din partea bancii mele. Undeva s-au pierdut $22. Dupa ce am discutat cu cineva la banca mea am fost informat ca tranferurile nu sunt facute direct tot timpul ci uneori prin banci intermediare care percep comisioane. Am decis sa platesc eu aceste comisioane ($22) dar nu stiu cum sa procedez in privinta contabilitatii. Emit o alta factura sau cum .....

Aceasta postare a fost editata de softLI: 10 February 2016 - 03:48 PM




#2 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 11 February 2016 - 10:28 AM

- Consideri incasarea la nivelul integral $500.
- Inregistrezi o plata de comision de $22






2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL