Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CM cod indemnizatie diferit cod diagnostic diferit dar bifat ca initial si in continuare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

CM cod indemnizatie diferit cod diagnostic diferit dar bifat ca initial si in continuare

concediu medical
8 replies to this topic

#1 Fed.Energetica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 15 February 2016 - 02:06 PM

Buna ziua

am si eu o nelamurire
am asa CM1 - cod indemnizatie 06 si cod diagnostic 459 data acordarii 14.03.14 de la 07.03.14 - 15.03.14
CM2 - cod indemnizatie 13 si cod diagnostic 462 data acordarii 14.03.14 de la 16.03.14 - 31.03.14

cei de la CASMB cand am vrut sa recuperez banii mi-au spus sa le consider pe ambele initiale. asa am si facut numai ca la D112 mi-a dat eroare la CM2 in care imi zice ca data acordarii este mai mica decat cea in care este efectuat concediul.

cum sa fac??

merci



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 February 2016 - 01:52 PM

Daca a fost acordat de spital , probabil ca este ok ... desi este foarte ciudat sa-i dea concediul la externare inainte de a se termina spitalizarea (daca se intampla ceva intre timp???)




#3 Fed.Energetica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 17 February 2016 - 04:05 PM

da a fost acordat de spital
pana la urma le-am facut pe amandoua initiale cum au spus cei de la casmb (ca calcul) iar pe declaratie le-am pus initial si in continuare.
dupa ce ma duc la casmb va spun cum am rezolvat-o



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2016 - 12:28 PM

din experienta mea, CASMB-ul verifica D112 si acolo vor vedea ca cele 2 CM sunt considerate altfel.
probabil ca, in urma explicatiilor, vor accepta modul diferit de tratare. :sleep:

multumim mult, asteptam cu interes rezultatul mai ales ca eu nu tin minte sa mai fi fost, pe forum, vreo speta asemanatoare in ultimii ani.

bafta ! :smile:



#5 Fed.Energetica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 01 March 2016 - 11:56 AM

am ramas datoare cu un raspuns

am facut rectificativa la declaratie considerand ambele concedii medicale ca initiale la calcul desi aveam prima initiala si al 2lea in continuare.

am platit ce mai aveam de plata ca sa am debitul 0

si acum astept banii dupa 25 martie

sper din tot sufletul sa nu mai gaseasca ei o chichita si sa nu imi dea banii



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 March 2016 - 10:35 AM

multumim frumos ! :smile:
deci, a mers cu rectificativa la D112.



#7 Fed.Energetica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 03 March 2016 - 10:49 AM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 03 March 2016 - 10:35 AM, a spus:

multumim frumos ! :smile:
deci, a mers cu rectificativa la D112.
se pare ca da, asteptam banii cu viu interes



#8 Fed.Energetica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 06 April 2016 - 07:21 AM

pana la urma cei de la sanatate s-au tinut de cuvant si au virat banii dupa 25 martie cum au si spus in momentul depunii actelor cerute



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 April 2016 - 03:49 PM

multumim pt revenirea cu informatii, esti o persoana de cuvant ! :biggrin:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL