Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Adaos comercial - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Adaos comercial

1 reply to this topic

#1 cristina_elena

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 24 February 2016 - 04:31 PM

Buna ziua. Am infiintat un PFA recent si comercializez produse de la Avon. M-ar interesa ce adaos pot sa trec in NIR in urmatoarea situatie :

-daca in catalog sa zicem ca un parfum are pretul de 50 lei si eu daca comand un parfum il iau cu reducerea aferenta reprezentantilor, de exemplu 40 lei, daca comand doua il iau cu 35 lei, daca iau 3 cu 30 lei si daca iau 3 parfumuri am unul cadou.

-pe factura acelasi produs are 4 preturi diferite dar eu vreau sa le vand pe toate cu 50 lei fiecare asa cum este in catalog.

Se poate sa pun adaos-uri diferite la acelasi produs?

Se poate pune adaos de 50 lei daca un produs apare pe factura cu pret 0? (primit cadou)



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 24 February 2016 - 04:37 PM

1. Da
2. Da.

PS: Cel mai bine este sa determini pretul mediu de intrare si sa faci nir-ul direct cu 4 bucati la pretul mediu rezultat.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL