Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
mutare baza de date revisal pe alt calculator - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


mutare baza de date revisal pe alt calculator


5 replies to this topic

#1 adela35

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 March 2016 - 09:43 AM

buna ziua,

am o problema cu Revisalul. initial a fost instalat pe un calculator si am inregistrat 3 contracte, ulterior l-am instalat pe laptop fara sa copiez si datele de pe calculatorul vechi. [e laptop am mai inregistrat niste contracte. Cum pot aduce baza de dete de pe calculator pe laptop, trebuie sa fac o modifixare la 2 contracte si nu stiu cum sa le mut pe laptop. va rog ajutor.



#2 bogdanv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:

Postat 10 March 2016 - 10:03 AM

Poti muta baza de date dar vei pierde datele din laptop. Dai o salvare baza de date pe calc. alegi locatia unde sa o salveze, o pui pe stick, mergi la laptop, preluare baza de date. Va prelua baza de date care era pe calculator dar se vor sterge datele introduse pe laptop.
Eu nu cred ca poti combina cele 2 baze de date.




#3 adela35

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 March 2016 - 10:30 AM

Datele de pe laptop le pot reintroduce? sau ar fi corect sa salvez ambele baze de date si sa le pun pe din nou pe stick si apoi din nou pe laptop?



#4 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 March 2016 - 03:34 PM

Ai o problema doar daca n-ai trecut corect numarul de contract de munca.

Altfel, pur si simplu introduci pe laptop cele 3 contracte lipsa.



#5 valerica2010

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 10 March 2016 - 10:46 PM

Probleme vor apare la data operarii in Revisal a celorlalte contracte, indiferent ca sunt cele de pe laptop sau PC. La "istoric contract" se vede exact data si ora operarii in revisal, care nu va mai corespunde cu cea initiala.



#6 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 11 March 2016 - 05:17 PM

Data si ora operarii nu are importanta, conteaza data contractului, data inceperii activitatii, data incetarii, data de la care isi produce efectul o modificare ...etc

De ex: Cand iti pierzi datele si ceri de la itm revisal-ul, ei iti dau o lista pe hartie pe care sa o introduci tu de mana intr-un revisl nou. Deci nu conteaza data operarii!
Baza de date pentru import nu ti-o dau decat dupa multe negocieri si multe alte drumiri/nervi etc.

Data si ora operarii NU SE TRANSMIT la itm (nu apar in acel rvs).






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL