Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Revisal pt societate in faliment - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Revisal pt societate in faliment

2 replies to this topic

#1 Tanyla

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 19 February 2015 - 07:06 PM

Bună seara,am și eu nevoie de ajutorul vostru.Un fost angajat al firmei perioada mai 2011-iunie 2013.Acum trebuie sa se înscrie la șomaj.Problema descoperita de cei de la șomaj și anume, Raportul revisal scos de ei nu este la fel cu adeverință de vechime pe.perioada menționată mai sus.Asa am descoperit și eu urmatoarele:contract perioada determinata mai 2011 -iunie 2011,începând cu iulie perioada nedeterminata(asa este eliberata si adeverinta de vechime).în revisal apare angajat de la 1 iulie,perioada nedeterminata,interval vechime de la 1 august.Bănuiesc faptul ca s-a întâmplat ceva atunci când s-a făcut preluarea revisal vechi-revisal nou.Pot corecta cumva acest contract în revisal?Menționez ca societatea nu mai are angajati din iunie 2013,iar acum este în faliment.Am verificat și statele de plat, a fost pe stat din mai.Multumesc.

Aceasta postare a fost editata de Tanyla: 19 February 2015 - 07:11 PM




#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 February 2015 - 09:22 AM

In revisalul nou s-au preluat contractele IN DERULARE la data de 1 august. Nu se introduceau si contractele vechi, inchise.
Problema a fost probabil in revisalul vechi.

Acum, daca nu au fost 2 contracte , ci unul singur, cu act aditional pentru modificarea tipului (din determinat in NEdetreminat), atunci poti face corectia in revisalul nou si poti modifica data de inceput din iulie in mai, il lasi nedeterminat din mai.

Anulezi incetarea, faci corectie si reintroduci incetarea.

PS: ... cu o salvare de date inainte :))




#3 Tanyla

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 24 February 2015 - 03:58 PM

Multumesc ! Am procedat cum mi-ai spus si a functionat.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL