Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Certificat digital pt. CUI diferit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


Certificat digital pt. CUI diferit

2 replies to this topic

#1 adichirla

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 posts

Posted 01 April 2016 - 09:43 AM

Buna ziua,

Firma pe care o reprezint are certificat digital, iar la semnatura apare CUI. Am inteles ca pot folosi acelasi certificat pentru cate societati doresc. Ca si contabil vreau sa tin contabilitatea la inca o firma. Am descarcat formularul 150 si am mers la Anaf pentru a ma lamuri, dar mi-au spus ca trebuie token diferit. Nu inteleg atunci de ce se spune ca se poate utiliza pentru mai multe firme. Ma puteti lamuri, va rog frumos.



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,344 posts
  • Gender:Female

Posted 01 April 2016 - 01:14 PM

N-am intalnit pana acum o semnatura pe care sa apara si cui-ul firmei pe langa numele si prenumele persoanei ... asa ca nu stiu exact cum o vor interpreta.

Dar, ai incercat sa inregistrezi semnatura pentru un alt cif si apoi sa depui actele la registratura (150 generat la inregistrare si procura) ... pur si simplu?

... pentru ca certificatul este al persoanei, nu al firmei (chiar daca ati ales sa apara mai multe informatii pe el).




#3 CLEO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 posts
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Posted 08 April 2016 - 04:04 PM

Probabil nu este 150 corect intocmita, cu un certificat electronic puteti semna pt oricate firme doriti!!

D 150 trebuie facuta in numele firmei care are semnatura electronica. Daca doriti sa semnati dvoastra personal, atunci trebuie sa va faceti personal certificat electronic!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL