Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
comisioane bancare la conturi de garantii materiale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

comisioane bancare la conturi de garantii materiale

2 replies to this topic

#1 ela_andra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 06 April 2016 - 10:56 AM

Cine suporta comisioanele bancare ( in cazul meu 10 lei/ luna administare cont si 3 lei la fiecare OP de alimentare cont) aferente conturilor de garantii materiale? conform monografiilor contabile toate operatiunile fondului cu destinatie speciala se fac intre conturile 428 si 550. Dar este normal ca un salariat sa achite lunar costuri bancare de 10 lei pentru intretinerea unui cont de garantii? (ar fi 120 lei pe an) pe de alta parte, daca ar fi sa suporte instituia costurile de intretinere, contul 627 ”Cheltuieli cu servicii bancare ...” e in corespondenta cu art. 20.24 unde, pe de o parte, eu nu am buget alocat,iar pe de alta parte se refera la comisioane aferente imprumuturilor. Garantiile se afla la CEC si pana acum nu mi-au perceput comisioane. Are cineva idee de cum as putea rezolva problema? Cunoasteti banci care nu percep comisioane la conturi de garantii? multumesc



#2 bogdanv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:

Postat 07 April 2016 - 07:26 AM

Da, la Reiffeisen nu se percep comisioane. Trebuie deschis cont pe numele angajatorului in care se vireaza mai intai garantia, si cu tokenul primit vei vira suma in contul de garantie al gestionarului.




#3 ela_andra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 10 April 2016 - 06:53 PM

multumesc






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL