Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Versiune noua a aplicatiei Revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Versiune noua a aplicatiei Revisal

1 reply to this topic

#1 sirius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 140 Postari:

Postat 23 April 2016 - 03:22 PM

http://www.inspectiamuncii.ro/reges

Incepând cu data de 16 aprilie 2016, pentru depunerea registrului ce conține salariați sau contracte ce se află într-una din situațiile de mai jos, este necesară instalarea versiunii 6.0.4 a aplicației Revisal sau actualizarea aplicației proprii de gestiune a salariaților conform specificațiilor tehnice revizuite la data 15.03.2016:

1. Salariați cu cetățenia într-una din țările Croația, Elveția, Islanda, Lichtenstein sau Norvegia;
2. Contracte de muncă aflate în starea „Suspendat” pentru unul dintre temeiurile eliminate din nomenclatorul privind temeiurile legale de suspendare: „concediu pentru îngrijirea copilului bolnav în vârstă de până la 7 ani sau, în cazul copilului cu handicap, pentru afecțiuni intercurente, până la împlinirea vârstei de 18 ani” (Art51Alin1LiteraB) sau „pe durata detașării” (Art52Alin1LiteraD)

Până la conformarea integrală cu specificațiile tehnice revizuite la data 15.03.2016, angajatorii care utilizează aplicații proprii de gestiune a salariaților și care, în registrul pe care îl generează, au înregistrate situații de tipul celor de mai sus, vor opera, în versiunea actuală a soluției proprii, următoarele modificări:

1. Actualizarea nomenclatorului privind naționalitățile, conform anexei nr. 2 din specificațiile tehnice aferente versiunii 6.0.4 a aplicației Revisal, prin asocierea, pentru țările menționate la punctul (1), a cetățeniei UESEE în loc de Alta;
2. Anularea suspendărilor pentru temeiurile specificate la punctul (2), astfel încât, contractele afectate să revină la starea anterioară suspendării – activ sau detașat, după caz.

Pentru suport tehnic și sugestii referitoare la registrul în format electronic, Inspecția Muncii vă pune la dispoziție adresa de e-mail: suportregistru@inspectiamuncii.ro



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 September 2016 - 05:20 PM

A aparut si versiunea 6.0.5. si va sfatuiesc sa faceti actualizarea, mai ales cei care aveti versiuni mai vechi ale Revisal (cu 5.0. ...) si lucrati in Saga.
Eu am patit-o, mi-a dat eroare cu "apatrid " ... si alte cele, dar am gasit solutia intr-un tutorial al lui Saga si am facut actualizarea, apoi am putut face conversia la formatul . rvs si transmite registrul fara pbl.







Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL