Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Drepturi salariale si documente de facut pentru angajat in Romania cu activitati pe teritoriul Germaniei - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Drepturi salariale si documente de facut pentru angajat in Romania cu activitati pe teritoriul Germaniei

3 replies to this topic

#1 bs09

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:

Postat 14 February 2016 - 04:19 PM

Buna ziua,

Nu reusesc sa ma lamuresc cum se aplica legea MiLog din Germania asupra firmelor cu persoane angajate in Romania, dar care desfasoara activitati temporare pe teritoriul Germaniei.

De exemplu, sofer de camion, angajati care se afla in delegatie in Germania si alte cazuri.

Cum trebuie procedat?

Va multumesc



#2 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 14 February 2016 - 10:02 PM


Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#3 bs09

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:

Postat 15 February 2016 - 01:17 PM

Vezi postareaCristina Grigoras, la 14 February 2016 - 10:02 PM, a spus:


Buna ziua,

Va multumesc. Sunteti implicata intr-o astfel se situatie? Cazurile de mai sus se preteaza legii MiLog?



#4 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 26 February 2016 - 10:17 AM

Si eu am o astfel de situatie. Diurna acordata pentru perioada lucrata pe Germania este considerata ca facand parte din cei 8.5 euro pe ora. Pe mine ma framanta calculul corect al acordarii drepturilor salariale cuvenite soferului pe teritoriul Germaniei. Cand sta o zi intreaga e simplu...dar cand am fractiune de zi?...Diurna o impart la 8 ore de lucru..sau la 12 . aceasta fiind conditia de baza ca ea sa fie acordata.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL