Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Autorizatie primarie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Autorizatie primarie


3 replies to this topic

#1 BobyCont

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 03 May 2016 - 08:54 PM

Bună.

Am căutat în Forum și nu am găsit un topic similar.
Așa că vă rog să mă scuzați dacă am postat greșit.

Sunt la început în ale contabilității și apreciez orice ajutor.

Recent un client și a înființat o firmă cod CAEN 4674 Comert cu ridicata al echipamentelor si furniturilor de fierarie pentru instalatii sanitare si de incalzire .

Dacă știe cineva ce condiții trebuiesc îndeplinite pentru a putea primi autorizația de funcționare de la primărie.
Mă interesează în special cerințele legate de spațiul în care se va desfășura activitatea propriu zisă.
Există un număr minim de metri pătrați ?
Firma poate funcționa la etaj ?

Vă mulțumesc anticipat.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2016 - 11:24 AM

ma gandesc ca cel mai sigur ar fi sa te interesezi (sau sa se intereseze clientul tau) chiar la primaria care ii va emite autorizatia fiindca cine va poate indruma mai bine decat tocmai institutia care va da respectivul document ?

intrebarile tale sunt mai mult de natura juridica si cred ca de aceea inca nu ti s-a raspuns aici, dar ca sa obtii informatiile dorite (si corecte) eu sunt de parere ca tot la primarie e mai bine sa le ceri.




#3 BobyCont

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 05 May 2016 - 01:08 PM

Va multumesc.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2016 - 02:31 PM

cu drag ! :smile:
din pacate, nu te-am ajutat cu mare lucru, ci doar c-o parere generala ... ca sa nu crezi ca nu te baga nimeni in seama. :blush:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL