Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
SRL-D Nou. Trebuie stampila? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

SRL-D Nou. Trebuie stampila?

2 replies to this topic

#1 costinioan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 12 May 2016 - 04:46 PM

Buna ziua.
Mi-am infiintat un SRL-D si doresc sa stiu daca e obligatoriu sa imi cumpar o stampila(din moment ce nu e obligatoriu sa o folosesc pe facturi).
Obiectul principal de activitate este comertul online catre persoane fizice.

Multumesc



#2 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 13 May 2016 - 07:51 AM

eu te sfatuiesc sa o faci , la banca o cere , cand inchei contracte de obicei se cerere , este bine sa ai totusi o stampila

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 May 2016 - 04:09 PM

Mariana are dreptate ! :smile:

iti dau baza legala pt eliminarea stampilei : ord. 17/2015, Art. V.

(1) Persoanele fizice, persoanele juridice de drept privat, precum şi entităţile fără personalitate juridică nu au obligaţia de a aplica ştampila pe declaraţii, cereri sau orice alte documente depuse la instituţiile sau autorităţile publice.
(2) Persoanele fizice, persoanele juridice de drept privat, precum şi entităţile fără personalitate juridică nu au obligaţia de a aplica ştampila pe documente sau orice alte înscrisuri emise în relaţia dintre acestea.
(3) La data intrării în vigoare a prezentei ordonanţe se abrogă toate prevederile legale referitoare la obligaţia aplicării ştampilei de către persoanele şi entităţile prevăzute la alin. (1) şi (2).






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL