Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
SOMERI PESTE 45 ANI - ART. 85 DIN LEGEA 76/2002 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


SOMERI PESTE 45 ANI - ART. 85 DIN LEGEA 76/2002

22 replies to this topic

#21 jessyca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Lipova,jud Arad

Postat 18 December 2006 - 09:32 PM

Vezi postareaiimro2003, la Dec 15 2006, 05:23 PM, a spus:

m-am gindit mai bine si la declaratia 100 si cred ca trbuie folosita varianta 1 pt ca altfel nu am cum sa inregistrez deducerile asa cum sint ele declarate in 100 si in anexele pentru somaj. haideti, va rog, nu citeste nimeni topicul asta?
Eu asa fac de mult timp si nu am avut probleme.
%=7582(cu intreaga suma de primit
4371 ( pentru 2.5%)
4482 ( pentru cat trebuie sa incasez)
5121=4482 (cand vin banii)



#22 iimro2003

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 18 December 2006 - 11:18 PM

ok cu 7582, dar nu inteleg, 4482 este cind ai de recuperat sume stabilite in urma unui control, sau cind statul are sa iti dea dobinzi de intirziere la sumele rambursabile. eu cred ca e clar 4451, e o subventie acordata de ANOFM, nu de finante

Aceasta postare a fost editata de iimro2003: 18 December 2006 - 11:19 PM




#23 jessyca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Lipova,jud Arad

Postat 19 December 2006 - 04:51 PM

Vezi postareaiimro2003, la Dec 18 2006, 11:18 PM, a spus:

ok cu 7582, dar nu inteleg, 4482 este cind ai de recuperat sume stabilite in urma unui control, sau cind statul are sa iti dea dobinzi de intirziere la sumele rambursabile. eu cred ca e clar 4451, e o subventie acordata de ANOFM, nu de finante
Da mi se pare ca e mai corect cum spui ,si cred ca asa voi face de la inceputul anului.Asa le-am facut de cativa ani ,nimeni nu a zis nimic,eu nu mi-am mai batut capul si nu am mai avut cu cine ma consulta. Asa ca daca nu sunt alte pareri cred ca e mai corect 445 chiar daca eu am lucrat cu celalalt.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL