Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decontare cheltuieli transport - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

decontare cheltuieli transport


1 reply to this topic

#1 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 23 May 2016 - 02:46 PM

Buna. Pentru membrii birourilor electorale de circumscriptie primaria deconteaza cheltuieli de transport. Am primit in acest sens un comunicat de la prefectura. Problema este ca loctiitorului presedintelui acestui birou nu i se da de la tribunal ordin de deplasare, ca urmare, depunandu-ne ca acte justificative:procesul verbal de numire, prezenta zilnica, bon de benzina, copie dupa talon, cerere. Pot sa ii decontez banii de transport pe baza unei dispozitii de plata sau ce modalitate ar mai fi?



#2 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 15 July 2016 - 11:11 AM

Exista posibilitatea sa-i platesc unui angajat al primariei cheltuieli de transport(deplasandu-se la un curs de pregatire profesionala), in conditiile in care masina personala cu care se deplaseaza nu e pe numele lui sau a sotului/sotiei?Stiu ca in lege scrie ca se poate deconta doar daca masina e proprietate personala, dar exista si o alta modalitate prin care sa ii dau totusi banii?







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL