Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
impozit forfetar in AP incepind cu 2017 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

impozit forfetar in AP incepind cu 2017

impozit forfetar
2 replies to this topic

#1 marc15

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 04 July 2016 - 07:36 PM

incepind cu 2017 se va aplica un impozit forfetar pentru activitati de restaurante si cazare. Am o firma din2009 cu cod CAEN 5520, care nu a functionat de la infiintare pina in prezen.Cum se va impozita in aceasta situatie ??



#2 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 05 July 2016 - 08:55 AM

Eu zic sa astepti legea , normele metodologice si apoi mai vorbim.

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2016 - 10:27 AM

Mariana are dreptate ! :smile:

In plus, vin alegerile si, dupa cum se arata treaba, iar o sa iasa PSD-ul majoritar, ori in 2009-2010 cand guvernul Boc a introdus impozitul forfetar, PSD l-a criticat si injurat din toate pozitiile, ceea ce, in mod normal, ar insemna ca PSD nu agreaza nicicum acest tip de impozit.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL