Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Neinregistrare factura in contabilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Neinregistrare factura in contabilitate

2 replies to this topic

#1 cosmin2005x

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 September 2016 - 12:25 PM

Buna ziua,

Am si eu nevoie de ajutor. Am facut un abonament de telefonie pe firma dar nu am inregistrat nimic in contabilitate si nici nu am dus la contabila facturile si chitantele cand am platit. Facturile sunt platite la zi dar neinregistrate in contabilitate. Pot sa am probleme din cauza asta deoarece nu sunt inregistrate facturile in contabilitate? Firma mea nu este platitoare de TVA. Astept si eu un raspuns cat mai curand posibil.

Va multumesc.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 September 2016 - 01:11 PM

Nu, nu cred sa ai pbl.
nu "plange" fiscul daca nu inreg. niste cheltuieli de telefonie, dar "plange" daca inreg. chelt. care nu au legatura cu activ. firmei sau nu inreg. veniturile obtinute.

Ai putea sa le dai la conta acum, dar in fct. de val. lor si influenta asupra rezultatului fiscal pe care l-ai fi avut daca le inreg. la timp, pot sa apara anumite modificari ale declaratiilor fiscale.
Daca nu sunt sume mari si inregistrarea lor la timp nu ar fi schimbat rezultatul fiscal al anului respectiv (ramaneai tot pe profit/ pierdere), atunci se pot inreg. toate in anul ctr.




#3 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2016 - 06:52 AM

In primul rand, bine ai venit !

Ca sa nu mai modifice evidenta contabila din urma , o solutie ar fi sa le dai de acum inainte daca asta vrei.
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL