Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
OPFV 2016-nu pot trece data curenta - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

OPFV 2016-nu pot trece data curenta

probleme cu opfv 2016
2 replies to this topic

#1 aurel211252

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 September 2016 - 09:14 AM

Salut.Recent am schimbat Windows XP cu Windows 7 si azi am incercat sa completez un FV in OPFV 2016 si nu imi apare la listare data.Am incercat si la ajustare data/ora si nu.
Am avut OPFV 2015 si tot nu aparea data/luna/anul, si l-am sters. Am descarcat OPFV 2016 si sunt blocat. Ma poate ajuta cineva cu o sugestie ?
Multumesc anticipat...



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2016 - 12:37 PM

am gasit un raspuns pt OPFV 2014, poate solutia de instalare corecta este similara (la schimbare sistem de operare WIN 7 de la XP)
:smile:
ATENTIE ! Instructiuni de instalare folosind kit-ul instal_OPFV_2014.exe
------------------------------------------------------------------------------
In sistemul de operare Windows XP se poate lasa calea implicita de instalare
C:/Program Files/OPFV 2014.
In sistemul de operare Windows 7/ Vista/ 8 trebuie sa se modifice calea implicita
de instalare C:/Program Files/OPFV 2014 intr-o cale care sa nu contina spatii
C:/ProgramFiles/OPFV_2014 (de exemplu).
Apoi se poate face un Shortcut pentru OPFV_2014.exe.


mi s-a intamplat, acum ceva vreme in urma, sa am pbl. cu OPFV sau decl. care nu fct. corect din cauza unor setari in compurter, daca imi amintesc bine trebuia la Regional Setings -> Language -> ...

AM GASIT ! Incearca asta :

Vezi postareaDana42, la 07 January 2011 - 01:33 PM, a spus:

Eu am testat acum si merge.
Eventual dezinstaleaza si mai instaleaza o data programul, dar inainte de a face asta verifica daca iti este setat bine formatul datei : dd/MM/yyyy.
Calea de modificare, daca nu iti setatata bine data ca format pt. aceasta aplicatie : Start - Control panel- Date, time, language etc.- Change the format of numbers, date etc.-Regional options- Customize- Date.




#3 aurel211252

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 03 October 2016 - 11:16 AM

Multumesc mult... :biggrin:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL