Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inregistrare contabila contract fiducie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Inregistrare contabila contract fiducie

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 mih@68

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 December 2016 - 01:41 PM

Buna ziua,
Am marea rugaminte sa ma ajutati sa inteleg cum sa inregistrez un contract de Fiducie.
O societate incheie un contract de Fiducie cu un notar.Societatea are conturile din trezorerie si banca blocate din cauza unei erori a unui executor judecatoresc care nu se poate rezolva decat in ianuarie 2017.Pentru a se putea folosi de bani care trebuie sa intre in trezorerie si sa nu fie luati de executorul judecatoresc,societatea apeleaza la un notar si incheie un contract de Fiducie,prin care notarul deschide un cont de trezorerie in numele firmei lui si ii va achita imozitele si taxele la BS SI BFS ,dar si furnizorii societatii.Notarul nu percepe comision pentru acest serviciu.
Intrebarea mea este cum inregistrez eu in contabilitatea societatii banii incasati de la client daca ii vor intra notarului in cont?
Dar platile pe care le face notarul din banii incasati ?Are voie sa plateasca pentru societate sau doar ii pastreaza banii pana deblocheaza societatea contul?
Va multumesc frumos!


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL