Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comanda si plata online + factura - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Comanda si plata online + factura

5 replies to this topic

#1 amnine

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 17 November 2016 - 04:39 PM

Buna ziua,

Recent am achizitionat un produs pe firma de pe un site si am platit online cu card-ul. Am primit factura de la site, dar fiind vorba de plata online cu cardul, nu am primit nici bon fiscal, nici chitanta (de la curier de ex. cand se plateste cash la el). Ce anume ar trebui pus pe langa factura in locul bonului fiscal? Am primit doar un email de confirmare plata de la cei care proceseaza platile online. E de ajuns? Pe factura apare ca e plata online.
Multumesc in prealabil!



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2016 - 05:55 PM

nu pui nimic, plata se vede in extrasul de cont al cardului (extrasul bancar) fiindca, de fapt, tu ai facut plata prin banca (nu nr).




#3 amnine

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 18 November 2016 - 10:28 AM

Multumesc pentru raspuns!
Cardul cu care s-a facut plata facturii e card personal, eu fiind doar un angajat la firma.
In acest caz, cum procedez pt decont ?



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 November 2016 - 12:04 PM

N-ai spus ca-i card personal. :sad:
Te duci la banca unde ai contul bancar de card, iei un extras de cont in care sa se vada plata facturii, apoi faci decont la firma (pe baza celor 2 docum.) sa iti dea inapoi banii pe care i-ai platit.



#5 amnine

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 18 November 2016 - 05:15 PM

Multumesc frumos pentru raspunsul prompt!



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 November 2016 - 12:44 PM

Cu drag ! :smile:

Spune la banca pt ce iti trebuie extrasul si cere sa ti se elibereze unul cat mai restrans, daca se poate doar pt plata respectiva fiindca nu e nevoie sa se stie la firma ce alte operatiuni, care nu au legatura cu firma, mai apar in extrasul tau personal - ca sa aiba unii si altii ce comenta. Fii discret cu viata ta, chiar daca n-ai rele de ascuns !





1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL