Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Facturare servicii IT pe PFL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Facturare servicii IT pe PFL

site
1 reply to this topic

#1 Onedj

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 June 2017 - 11:31 PM

Buna ziua,
Am nevoie de ajutor si sfat pentru urmatoarea speta: sunt PFL in domeniul cadastrului si topografiei, de curand am creat o aplicatie web, on-line. Vreau sa dau acces utilizatorilor pe baza de contract, in urma caruia i se va crea un cont de acces si va putea beneficia de aplicatie. Pot sa facturez servicii IT sau creare cont acces in aplicatie sau alt obiect al contactului? E nevoie de adaugare cont caen? Pot sa adaug pe pfl un ccont caen?
Multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 June 2017 - 10:20 AM

Da, eu cred ca poti factura servicii IT DACA ai acest obiect de activitate in lista celor pe care ai dreptul sa le desf. cf celor declarate la ONRC. Mintea mea zice ca accesul/ furnizarea dreptului de a utiliza o aplicatie IT reprezinta prestarea unui serviciu de tip IT - probabil si mintea ta zice tot asa, altfel nu ai mai fi intrebat . :smile:
Da, trebuie adaugat orice cod CAEN al activitatilor noi desfasurate si atentionarea mea mare este sa NU incepi acea activitate pana nu ai codul CAEN corespunzator introdus la ONRC, in caz contrar (la primul control) risti sa ti se confiste toate veniturile obtinute din acea activitate neautorizata cf legii.






1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL