Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
5% baruri de noapte - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


5% baruri de noapte

5 replies to this topic

#1 danieladorca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 90 Postari:

Postat 08 July 2005 - 11:00 PM

vreau sa va intreb in ce baza imi considera veniturile ca fiind din baruri de noapte? De exemplu am un bar cu program deschis de la 8 dimineata pana la 12 seara, atunci veniturile dupa 10 seara le impozitez suplimentar sau exista alte criterii?



#2 hutanur

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Botosani

Postat 29 July 2005 - 10:32 PM

Ma intereseaza si pe mine problema. Daca ai aflat intre timp detalii, ti-as fi recunoscator daca mi le-ai impartasi si mie! Ma refer la actul normativ care reglementeaza treaba asta, daca tb declarat ceva la administratie etc.




#3 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 30 July 2005 - 12:54 AM

cred ca trebuie sa ai un anumit cod caen pt barurile de noapte...



#4 O.Dinu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Location:Abrud
  • Interests:Contabilitate

Postat 01 August 2005 - 11:15 AM

V a spun din practica, cum se cerea cu putin timp in urma:cu progr. de la 8-23 nu intra in categ bar de noapte,ci numai de la 23 la 6 sper sa nu gresesc cu vreo ora. Nu trebuie cod CAEN separat. Evidenta incasarilor pe perioada de noapte o tineam in reg.de bar:chipurile,pe la ora 23 se facea stocul de bar;dimineata se facea din nou,si pt vanazarile din aceasta per. se intocmea monetar separatDaca imp pe profit din per. de raportare se situa sub 5 %,aplicam pt. veniturile de incasari bar pt.per. de noapte. dif. de cota,ca la imp.pe venit.(daca era pierdere,aplicam direct 5% la venit din per.de noapte)Evident ca inc. din per. de noapte le inreg. pe un analitic deschis la 707.Daca vreti ,,practic"-prin mes. privata,ca .............,,citeste"multi aici.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx



#5 danieladorca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 90 Postari:

Postat 01 August 2005 - 04:18 PM

te rog frumos adresa mea de mail e danidorca@yahoo.com.
Ce ma dispera pe mine e raportul ala pe casa de marcat care ramane in memorie. Astept mesaj.MERSI



#6 chisarodica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:cluj

Postat 15 November 2005 - 09:16 AM

ma lovesc si eu de o situatie asemanatoare si nu am gasit un raspuns clar.
Barul are program de la 22-4,si mai sunt si lautari care canta in timpul programului.firma e impozitata cu impozit pe profit
consider toate veniturile ca fiind venituri din baruri de noapte?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL