Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Eroare Revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Eroare Revisal


3 replies to this topic

#1 Daniela Pansy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 29 September 2017 - 10:18 PM

Cand deschid Revisal, de multe ori imi apare urmatorul mesaj "the requested security protocol is not supported", iar programul nu se deschide. Daca incerc din nou, programul se deschide fara sa afiseze acest mesaj si functioneaza.

Cum as putea solutiona aceasta problema? De cand am patit asta, programul a avut si alte manifestari anormale in interior, dar am reusit sa le rezolv.



Multumesc,
Daniela



#2 Daniela Pansy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 30 September 2017 - 10:23 AM

Buna ziua!

In momentul in care vreau sa salvez, de exemplu, o modificare de contract pentru a o transmite online catre Inspectia Muncii, apare urmatorul mesaj:
"Registrul nu poate fi salvat in locatia selectata. Va rugam verificati drepturile de acces la scriere pentru utilizator."


Cum pot rezolva aceasta problema?




Multumesc,
Daniela




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 October 2017 - 11:05 AM

Dupa umila mea parere, cred ca ai programul (registrul) incarcat pe o partitie si faci salvarea pe alta partitie. Pt a evita asta, tine programul si BD pe C: si salveaza implicit tot pe C:
Zic sa verifici intai asta, iar daca nu e de acolo, atunci poti sa scrii aici : suportregistru@inspectiamuncii.ro

https://www.inspecti...85-31bfab8ad413

1.15. Mesaje de eroare în aplicația Revisal
Pentru orice alte mesaje de eroare care apar în aplicația Revisal, pentru a putea efectua verificări tehnice suplimentare, avem rugămintea să ne semnalați situația la adresa de email : suportregistru@inspectiamuncii.ro
Pentru a scurta timpul de rezolvare a situației, mailul transmis va trebui să conțină o captură de ecran în care să fie evidențiat mesajul de eroare, precum şi folderul Teamnet, ce se află în calea:
C:\Users\(user curent)\AppData\Roaming\Teamnet\Revisal , pentru Windows 7, 8, 8.1 și 10
C:\Documents and Settings\(user current)\Application Data\Revisal , pentru Windows XP.

Menționăm faptul că salvarea bazei de date conține date confidențiale ale salariaților şi ale contractelor de munca înregistrate, iar solicitarea formulată nu are caracter de obligativitate, însă pentru a verifica situația întâlnită este necesar, în cazul în care sunteți de acord, să ne transmiteți informațiile solicitate.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 October 2017 - 11:19 AM

View PostDaniela Pansy, on 29 September 2017 - 10:18 PM, said:

Cand deschid Revisal, de multe ori imi apare urmatorul mesaj "the requested security protocol is not supported", iar programul nu se deschide. Daca incerc din nou, programul se deschide fara sa afiseze acest mesaj si functioneaza.

Cum as putea solutiona aceasta problema? De cand am patit asta, programul a avut si alte manifestari anormale in interior, dar am reusit sa le rezolv.

Pare a fi de la SO Microsoft. https://support.micr...--net-framework

The .NET framework version 3.5 and earlier versions did not provide support for applications to use Transport Layer Security (TLS) System Default Versions as a cryptographic protocol. This update enables the use of TLS v1.2 in the .NET Framework 3.5.
  • If the hotfix is not installed, ServicePointManager-based APIs (HTTP, FTP, SMTP) will throw "System.NotSupportedException: The requested security protocol is not supported" when the application calls ServicePointManager.SecurityProtocol to set the new value.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL