Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Acces stagiu expert - topic 2018 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


- - - - -

Acces stagiu expert - topic 2018


90 replies to this topic

#21 Nita_cld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 02 August 2018 - 11:24 PM

Buna,
Am cumparat Ghidul 2018 si este foarte multa materie scoasa, problemele simplificate si scurtate fata de Ghidul de anul trecut, este doar impresia mea?😲(nu ca ar fi ceva de rau dar mi se pare foarte ciudat)




#22 ingridd

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 August 2018 - 01:04 PM

Buna,

Da si eu am observat! Sper sa fie ok...si sa nu complice problemele la examen :)




#23 Nita_cld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 08 August 2018 - 01:37 PM

Este cineva din Bucuresti care se inscrie la cursurile de pregatire organizate de CECCAR? Nu se stie cand incep dar as fi vrut sa stiu dc se merita....a auzit cineva ceva de aceste cursuri!?



#24 florina78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 08 August 2018 - 04:13 PM

la Constanta inscrierea la cursuri s-a facut pana pe 31 iulie, cred ca au si inceput cursurile



#25 teodorra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 08 August 2018 - 09:02 PM

Buna,revin si eu cu aceeasi intrebare de mai sus, se merita sa urmam acste cursuri sau e pierdere de timp?



#26 florina78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 08 August 2018 - 09:43 PM

Teodora, pierdere de timp nu este, doar ca la cursuri se explica mai in detaliu aplicatiile din ghid.
daca intelegi rezolvarile la aplicatii , nu are rost sa te duci
eu personal am trecut o data prin toate aplicatiile din ghid, si chiar le-am inteles...acuma mai depinde si de cata experienta in contabilitate ai
daca nu ai prea multa experienta , merita sa te duci



#27 teodorra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 16 August 2018 - 05:15 PM

Multumesc Florina,aplicatiile le inteleg,problema mea e timpul..nu am reusit sa parcurg pana aum decat jumatate din ghid.Incerc sa merg inainte...

Din experienta anilor trecuti la examen s-au dat subiecte si din contabilitatea institutiilor publice?



#28 Nita_cld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 23 August 2018 - 11:13 PM

Buna,
Pana pe 3 sept se depun actele pt inscrierea la examen. Pe site-ul filialei Bucuresti a aparut si anuntul pt cursurile de pregatire.




#29 Nita_cld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 25 August 2018 - 02:02 PM

Teodora, am inteles ca nu au fost pb din contabilitatea institutiilor publice si bancare la examenul din anii trecuti. Sper ca nici anul acesta....



#30 Nita_cld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 27 August 2018 - 02:19 PM

Buna,
Si-a depus cineva dosarul de inscriere la Filiala Bucuresti?
De unde ati luat adeverinta, de la med de familie sau de la neurolog/psihiatru?
Eu nu gasesc un neurolog/ psihiatru la un pret accesibil, peste tot tb sa platesc si consultatia care este peste 150 lei 😕.
Voi de unde ati luat adeverinta? ( cei din Buc)
Mersi,

Aceasta postare a fost editata de Nita_cld: 27 August 2018 - 02:20 PM




#31 florentina0206

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 28 August 2018 - 03:57 PM

Si eu ma pregătesc pentru examen. Eu am o experiență de 5 ani. Înregistrările contabile le stiu, mai greu retin explicațiile din lege. Acum nu stiu daca trebuie învățate cuvant cu cuvant sau este suficient sa explicăm asa cum putem.



#32 dani_leia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 August 2018 - 08:14 PM

Eu am luat de la Memormed, calea Plevnei nr.3 (Pta Kogalniceanu), 60 lei.



#33 Nita_cld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 29 August 2018 - 08:23 PM

Buna,
Calendarul cursurilor de pregatire acces stagiu, CECCAR filiala Bucuresti, pt cine este interesat. Am uitat sa intreb dc se poate sa participam si online la aceste cursuri. Poate intreaba cineva cand merge sa depuna documentele ��

Fisiere atasate





#34 teodorra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 31 August 2018 - 06:34 AM

Florentina0206 nu cred ca poate invata cineva,cuvant cu cuvant...si nu cred ca este nevoie sa redam explicatiile din lege daca rezolvam problema!

Sper sa avem voie cu planul de conturi...

Aceasta postare a fost editata de teodorra: 31 August 2018 - 06:36 AM




#35 andreeahidan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 31 August 2018 - 12:28 PM

Buna ziua , dintre cei care va pregatiti intens pentru examenul de acces , ati reusit sa parcurgeti toata materia ?
andreea.h.



#36 teodorra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 31 August 2018 - 04:15 PM

Buna Andreea,eu am reusit sa parcurg pana acum doar contabilitatea,fiscalitatea si dreptul,(ptr. primul examen) mai am o luna ptr.celelalte materii,nu stiu daca voi reusi.Incerc!



#37 andreeahidan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 01 September 2018 - 06:01 AM

Am înțeles. Mulțumesc și mult succes!
andreea.h.



#38 Nita_cld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 04 September 2018 - 09:23 PM

Buna seara,
Are cineva planul de conturi IFRS, nu il gasesc? 🙄
Mersi,



#39 gabriela80

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:financiar-contabil

Postat 13 September 2018 - 12:24 PM

Buna ziua,ne poate ajuta cineva,cu variante de subiecte din anul 2017?Pe ce ar trebui sa insistam mai mult???Multumesc,si spor la invătat.Bafta tuturor.



#40 florentina0206

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 14 September 2018 - 12:26 PM

Buna. Din ce am mai auzit nu s-a dat din contabilitate bugetară și instituțiilor de credit. Sper nici anul acesta sa nu se dea. Sincer mi se par mai usoare probleme din ghidul 2018 fata de cele de anul trecut. Nu mai sunt asa multe cerințe la o singură problemă.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL