Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Acces stagiu expert - topic 2018 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Acces stagiu expert - topic 2018


90 replies to this topic

#1 teodorra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 19 January 2018 - 06:36 PM

Buna ! As vrea sa incep sa invat ptr. examenul de acces la stagiu ptr.expert contabil,oare vor fi schimbari majore in ghidul 2018 fata de ghidul din 2017 ?Ce parere aveti ?



#2 lumi78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 19 January 2018 - 07:17 PM

Buna,

Poate colaboram ca si eu vreau sa dau examenul de accea anul asta. Probabil cele mai multe modificari vor fi cele de fiscalitate.

Seara buna




#3 LMN

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 22 January 2018 - 09:22 AM

Buna dimineata,
Si pe mine ma intereseaza examenul de acces de anul acesta.Vor fi modificari la fiscalitate.



#4 florinaelena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 23 January 2018 - 12:45 PM

Buna ziua
Cand incep cursurile stie cineva pt anul 1



#5 ClaudiaDobra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 February 2018 - 12:44 PM

Buna ziua! Stie cineva unde pot gasi ghidul de admitere ceccar 2017 pentru examen acces stagiu?



#6 mirela2011

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 February 2018 - 12:10 PM

Ghidul pentru acces 2017, din pacate nu se mai gaseste la filialele ceccar, doar 2016 am mai gasit de cumparat .



#7 Egial

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 15 February 2018 - 10:28 PM

In 6 si 13 oct 2018, am vazut ca va fi examenul de acces. Bafta!



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 February 2018 - 02:26 PM

Oferirea ghidului 2017 spre descarcare de pe internet fara acordul expres al CECCAR este o incalcare a drepturilor de autor privind acest material !! De aceea, va fi eliminata orice asemenea actiune promovata pe forum sub orice forma, iar autorul ei va fi sanctionat precum este mentionat in regulamentul forumului !

Va rog sa nu ne bagati in belele cu legea drepturilor de autor !! :sad:

@mariaivan68, cu parere de rau ai avertisment public !



#9 mariaivan68

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 03 March 2018 - 02:21 PM

imi cer scuze!



#10 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 March 2018 - 02:22 PM

Nu-i nimic, Maria ! Inteleg si apreciez sincer dorinta de a ajuta, doar ca trebuie sa ai grija cum o faci.

Aveti grija ce fisiere postati voi la acel grup... sa nu dati de necazuri cu CECCAR sau alti autori. O spun ca o chestiune de principiu, un sfat absolut prietenesc !
Ghidul e un material f amplu, nu-s 2 fraze acolo, luate de pe net ... E greu de trecut cu vederea daca se descopera preluarea neautorizata. Fiti prudenti cu chestii din astea fiindca va poate costa cat nu face.

Numai bine ! :smile:



#11 Eu Jen

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 01 April 2018 - 09:21 AM

Buna tuturor!
Si eu sunt decisa sa incep sa ivat pt acces la stagiu.

Nu gasesc sa cumpar ghidul pt 2018 :(.
In afara de ghid voi din ce materiale va mai pregatiti?



#12 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 April 2018 - 05:13 PM

Ghidul 2018 nici nu cred ca a aparut si chiar daca ar fi aparut, cu atatea modificari legislative in ultimele luni, multe nici nu mai sunt de actualitate ...
Cel pt 2017 a fost publicat prin iunie anul trecut.



#13 Eu Jen

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 01 April 2018 - 06:15 PM

Cel mai probabil va fi publicat prin Iulie.Am început sa citesc materialele postate aici din anii trecuți, mai exact expertiza, și mă întrebam dacă vor suferi modificări și celelalte (nu doar fiscalitatea).
A mai citit cineva expertiza? Am citit o singura data cele 100 de întrebări și părerea mea este ca se repeta sub alta formă. Mi se pare mie?



#14 alina84ro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 April 2018 - 12:09 PM

Buna, materialele pe care le studiati de pe forum sunt cele care se gasesc pe "Acces stagiu expert - topic 2017"? Imi puteti spune daca cineva a reusit sa achizitioneze de curand "Ghid acces - editia 2017"? Multumesc.



#15 teodorra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 12 June 2018 - 05:47 AM

Buna ,voi invatati din ghid 2017 ? Mai aveti si alte variante de a invata? Are cineva subiectul de anul trecut?

Aceasta postare a fost editata de teodorra: 12 June 2018 - 05:51 AM




#16 teodorra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 19 June 2018 - 04:00 PM

Ghidul 2018 a aparut deja si surpriza este contabilitatea care are 374 probleme fata de 502 cate au fost anul trecut.
Doctrina are si ea raspunsurile in ghid.Anul trecut nu erau....spor la invatat !



#17 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 June 2018 - 05:03 PM

Ce bine !
Important este sa invatati cum se rezolva anumite probleme, nu sa va chinuiti sa descalciti raspunsurile. :smile: Incercati sa rezolvati, desigur, dar daca nu reusiti totusi, atunci e mult mai productiv sa aveti raspunsurile si sa le puteti invata.



#18 mire_d

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 15 July 2018 - 04:39 PM

Buna tuturor! Ghidul de acces este singura sursa de invatare pentru examen?
Desi am studii superioare, ma gandeam sa dau anul acesta examenul pentru contabil autorizat si la anul diferenta pentru expert. Din cate am inteles, se recunosc pana la 3 semestre. Pareri?
Cursurile de pregatire inca nu s-au afisat, nu?



#19 Mihail Andrei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 July 2018 - 12:46 PM

Buna! Si eu vreau sa dau examenul de acces la stagiu, si nu stiu daca este suficient ghidul. In momentul in care m-am dus la CECCAR sa-l cumpar mi-a spus ca subiectele sunt din ghid. Voi aveti alte informatii?



#20 florinameD

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 July 2018 - 11:49 PM

Buna,si eu sunt printre voi ,cei care vor sa devina experti.Am achizitionat chidul 2018,m-am apucat de invatat,ce-i drept tarziu....si constat cu stupoare ca ,cu cat citesc mai mult cu atat imi dau seama ca va fi un examen greu.Care este strategia voastra de a invata?si mi ar placea sa stiu cam care este experienta d-voastra in domeniul contabil pana la momontul acesta?






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL