Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
carte de munca provizorie???????!!!!!!!!!!!!! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


carte de munca provizorie???????!!!!!!!!!!!!!

7 replies to this topic

#1 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 12 July 2005 - 07:54 PM

exista carte de munca provizorie pana se completeaza cea oficiala? nu pot cumpara o carte de munca pan aprin august si angajatul are nevoie. el zice ca a intrebat si ii pot fac o carte de munca provizorie. eu nu am auzit de asa ceva! :oops: voi?



#2 Marcel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:Dumbraveni

Postat 12 July 2005 - 08:04 PM

Nu este asa ceva.




#3 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 12 July 2005 - 08:16 PM

daca m-as lua dupa toti angajatii cine stie ce as mai afla. eu am intrebat doar ca idee. dar oricum i-am spus respectivului "ca ma voi interesa" dar ca nu exista asa ceva. poate crede ca nu am chef sa ma interesez.....
multumesc :D



#4 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 12 July 2005 - 10:52 PM

Nu exista asa ceva.
Daca are nevoie de ceva similar, poti sa-i dai:
-copie dupa contractul de munca(pe care ar trebui sa-l aiba, dar unii il mai "ratacesc")
-adeverinta de salariu
-adeverinta de vechime de la ITM



#5 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 13 July 2005 - 09:23 AM

Pana cumperi cartea de munca mai poti sa dai si o copie dupa registrul angajatilor cu fila unde sunt datele lui iar pe copie sa fie mentionat conform cu originalul semnat si stampilat. Eu am auzit multe cazuri in care aceasta copie a fost suficienta, chiar si pentru credite.
Puterea observatiei clare este denumita cinism de cei care nu o poseda



#6 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 13 July 2005 - 10:14 AM

mersi



#7 xint

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad
  • Interests:resurse umane

Postat 19 July 2005 - 12:42 PM

LuizaM a spus:

Pana cumperi cartea de munca mai poti sa dai si o copie dupa registrul angajatilor cu fila unde sunt datele lui iar pe copie sa fie mentionat conform cu originalul semnat si stampilat. Eu am auzit multe cazuri in care aceasta copie a fost suficienta, chiar si pentru credite.

Contractul de munca ar fi mai indicat (cu toate actele aditionale), deoarece in Registru nu apare salariul de incadrare.



#8 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 19 July 2005 - 12:51 PM

Eu m-am referit la fila din Registru pe langa copie contractului de munca. Este clar ca se da copie dupa contract problema era legata de cartea de munca, deci fila din registrul inlocuia cartea de munca nu contractul.
Puterea observatiei clare este denumita cinism de cei care nu o poseda






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL