Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Rectificativa 205 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Rectificativa 205


1 reply to this topic

#1 Alina222

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 March 2018 - 04:46 PM

Buna ziua, am nevoie de o parere concreta daca se poate. In d205 initiala am avut un CNP eronat pentru Venituri din dividente. A depus rectificativa fara sa ma documentez prea mult cu corectarea CNP-ului impreuna cu restul continutului transmis si in d. initiala. Mai apoi am citit cum se corecteaza rectificativa. Intrebare este pentru restul CNP-urilor a fost dublata suma? Cum sa corectez acest lucru daca intr-adevar a fost dublat? Va mutlumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2018 - 11:51 AM

Dividende ...
Daca in rectificativa ai trimis inca o data toata decl., nu doar ce era eronat, e ca si cum ai considerat ca toata decl. initiala a fost eronata. La aparitia rectificativei, sistemul inlocuieste datele vechi cu cele rectificate, asa ca datele tale pt restul CNP-urilor au fost inlocuite de ... aceleasi date/sume.

Oricum, sa fiu in locul tau, pt maxima siguranta as merge la Adm, Fin. si as verifica ce apare in baza lor de date, dar eu cred ca vor fi datele asa cum trebuie sa fie. Du-te, ca sa stai linistita. :smile:







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL