Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Subiecte concurs functionar, Dep Venituri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Subiecte concurs functionar, Dep Venituri

taxe locale impozite venituri primarie buget subiect concurs
2 replies to this topic

#1 Lilidar

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 29 March 2018 - 03:30 PM

Buna !!

Am marea rugaminte sa ma sfatuiti pe ce sa pun accent la invatare din legile 207/2015 si 227/2015.
Acestea fac parte din bibliografia pentru examen ocupare post consilier debutant Dep Venituri, primarie.
Imi este imposibil sa invat tot....
Niste capitole/articole care sa aibe legatura cu acest departament m-ar ajuta mult. Nu cunosc concret functia, doar departamentul.

Va multumesc !!!



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2018 - 03:41 PM

Cred ca partea de taxe si impozite care se fac venituri la primarii, adica cele locale.
In afara de astea locale (impozite pe cladiri, terenuri, auto, ...), veniturile primariilor vin de la bugetul de stat.

Da un google cu "contabilitatea veniturilor primarii" si o sa-ti apara niste lucrari interesante.




#3 Lilidar

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 30 March 2018 - 07:37 PM

Iti multumesc.... daca mai are cineva idei..... :happy:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL