Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
intrebare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


intrebare

2 replies to this topic

#1 Daniel Severa

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 03 May 2004 - 01:30 PM

Sunt economist. Am absolvit in urma cu un an Facultatea de Stiinte Economice sectia Contabilitate si Informatica de Gestiune si as vrea sa stiu daca si cum pot sa tin pe cont propriu evidenta contabila a unor firme, srl-uri. Sper sa nu-mi ocoliti intrebarea. Va multumesc. Cu stima, Daniel



#2 delia draghia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 07 May 2004 - 09:54 AM

poti tine evidenta contabila la firme daca iti faci contract de munca inregistrat la directia muncii.Poti sa intocmesti si bilantul contabil, dar numai la firmele care au cifra de afaceri mai mica de 100.000 euro.Pentru cele care depasesc aceasta cifra de afaceri este nevoie de semnatura pe bilant a unui expert contabil.Daca vrei sa poti tine o astfel de evidenta, la firme mai puternice, trebuie, mai intai sa devii expert.




#3 B.Viorica

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 11 May 2004 - 09:50 PM

Unde se reglementeaza faptul ca ai voie sa semnezi doar pana la 100.000 Euro ? Exista altceva decat legea contabilitatii ? Eu am fost angajata cu contract de munca cu norma intreaga la un SRL cu cifra de afaceri mult mai mare de 100.000 Euro. Bilantul mi l-a primit la Administratie . Nu au cerut sa fie semnat de expert contabil. Spuneti-mi si mie va rog frumos care este actul normativ , ca sa citesc si eu.
Va multumesc.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL