Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
angajat furat la SC SISTEME ELECTRICE SI TELECOMUNICATII - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

angajat furat la SC SISTEME ELECTRICE SI TELECOMUNICATII


1 reply to this topic

#1 ionciuperca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 May 2018 - 08:21 AM

Sunt un fost angajat al SC SISTEME ELECTRICE ȘI TELECOMUNICAȚII CLUJ!
Mi-a fost făcut un contract cu salariu minim pe economie, și am mai semnat o anexa adăugată contractului individual de munca (prin care angajatorul se obliga a îmi plăti 100 euro pe zi)
Am lucrat în afară României, pentru Păcuraru Robert(principalul acționar) și Păcuraru Mihai (administrator)
Nu mi-a fost achitat niciodată salariul din România și am luat de fiecare dată diurna incompletă!
Numai sunt angajatul lor dar ar vrea sa știu dacă pot sa depun o plângere sau o sesizare undeva!



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 May 2018 - 11:46 AM

Din ce spuneti, inteleg ca ati fost angajat al unei firme romanesti (asa ar parea dupa numele patronului), cu contract de munca romanesc, caz in care va puteti adresa Inspectoratului Teritorial de Munca din judetul in care se afla sediul firmei la care ati lucrat (sau al mun. Bucuresti, dupa caz.)

Reclamatiile se pot face si online, aici : https://www.inspecti...tii-si-sesizari
Model pt reclamatie aveti aici : http://www.itmbucure...ro/somatie.html

Petițiile către ITM se adresează în scris si trebuie sa cuprindă în mod obligatoriu numele și prenumele petiționarului, precum și adresa unde acesta dorește să primească răspunsul.
Reclamațiile adresate ITM București se trimit la adresa str. Radu Vodă nr. 26-26A, Sector 4, București.







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL