Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Indemnizatie ptr. incapacitate temporara in munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Indemnizatie ptr. incapacitate temporara in munca

2 replies to this topic

#1 gardin

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 September 2004 - 05:33 PM

Am o intrebare la care va rog mult sa imi raspundeti daca puteti.M-am imbolnavit de TBC am concediu medical 100% dar nu stiu care ar fi salariul care ar trebui sa il iau,eu avind salariul brut 5.273.000 lei.Imi puteti calcula si mie salariul care ar trebui sa il iau si sa imi spuneti ce s-a oprit din brut.
Va multumesc respectuos!



#2

  • Guests

Postat 16 September 2004 - 12:55 PM

SE calculeaza media salariului pe ultimele 6 luni lucrate (atentie suma salariilor se imparte la nr zile lucratoare aferente celor 6 luni) si se determina sal brut zilnic. Se inmulteste cu nr zile de concediu x100% dupa cum ai spus ca ai pe cert medical si se determina drepturile cuvenite din care se scad numai 1% fd somaj calculat la sal de incadrare respectiv 52730 lei si impozitul aferent conf grilei aplicat la drepturile determinate conf calculatiei de mai sus.
Iti doresc sanatate!
Cristi Dobre




#3 pcl

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 194 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 23 September 2004 - 05:34 PM

conform ultimei modificari a legii somajului la incapacitate temporara de munca , din a 31 zi NU se mai retine 1%.
Claudia P.
Numai la noi se poate intampla






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL