Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inchidere CIM, raportare Revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Inchidere CIM, raportare Revisal

3 replies to this topic

#1 alle1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 27 November 2013 - 03:44 PM

Buna ziua,
solicit o opinie in urmatoarea situatie. sunt administratorul unui srl si as dori sa inchid urmatoarele contracte de munca: al meu(ca lucrator comercial), al unui angajat care a avut in anii trecuti suspendat contractul pentru cresterea copilului si a inca unui lucrator comercial. Ar trebui sa merg la ITM sa depun aceste cereri? nu am ridicat niciodata parola si userul REVISAL

Aceasta postare a fost editata de alle1: 27 November 2013 - 03:51 PM




#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 November 2013 - 07:09 PM

La ITM se depune/transmite doar revisalul.

Sfatul meu este sa mergi sa-ti iei parola, se da pe loc daca ai revisal predat anterior.
Sper ca ai transmis si incetarea suspendarii la persoana cu CIC :))




#3 alle1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 28 November 2013 - 10:41 AM

suspendarea a fost transmisa, angajatul a beneficiat de acea indemnizatie. pana nu de mult aveam si o contabila care se ocupa de toate procedurile, insa acum trebuie sa ma descurc singura.Deci ma duc sa solicit user si parola si ulterior le depun in revisal...complicat ! rau



#4 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 28 November 2013 - 11:46 AM

Poti sa depui revisalul la ghiseu in loc sa-l transmiti cu parola ... dar este mai bine sa ai parola, pt. ca daca vrei sa scoti din 010 salariile iti vor cere extras din revisalul de pe pagina lor online .... si iar drum la ITM ...

Asa iti ridici parola si apoi lucrezi pe net totul, nu te mai plimbi.

Nu inteleg de ce pare mai complicat sa ridici o parola decat sa te plimbi cu hartii si fisiere pentru a depune revisalul. Oricum trebuie sa ajungi la ITM in ambele cazuri.

PS: Sigur n-ai parola alocata?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL