Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Plata contributii prin ghiseul.ro - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Plata contributii prin ghiseul.ro

2 replies to this topic

#1 adrian_conta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 November 2018 - 01:16 PM

Cum se pot plati contributiile si impozitul pe profit prin ghiseul.ro? Intreb pentru ca pe contul de pe ghiseul.ro nu apare nimic la sectiunea ANAF, desi am depus declaratia unica si am primit si deciziile de regularizare pentru 2017.

Aceasta postare a fost editata de adrian_conta: 01 November 2018 - 01:17 PM




#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2018 - 03:14 PM

In 17 si 24 oct, pe pag. de FB a ANAF, s-a intrebat acelasi lucru :

Gabriela Bora Buna ziua! Cand vom putea plati prin intermediul ghiseul.ro?

Nu a primit niciun raspuns !!
Sfatul meu : plateste la caseria unitatii teritoriale a ANAF (la caseria administratiei financiare de care apartii). E cel mai sigur deocamdata.

Incearca un tel. si la Asistenta contribuabil MFP http://www.conta.ro/...ntribuabililor/

Pune si tu intrebarea si pe pag. lor de FB, poate ai noroc si iti raspunde ! https://www.facebook.com/www.ANAF.ro/




#3 Szylvia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Not Telling
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 18 November 2018 - 04:43 PM

Poate e usor off-topic ceea ce spun, dar eu nu inteleg de ce ANAF prefera facebook ca mijloc de comunicare cu contribuabilii, in detrimentul propriului website, care ar trebui sa fie principalul canal de informare catre populatie si prin care sa poata fi contactati pentru clarificari.
Intr-adevar, FB e o retea de socializare preferata de o buna parte dintre romani, dar ideea ar fi ca informatia sa ajunga la toti contribuabilii, fara deosebire intre ei, mai ales ca lamuririle din partea ANAF sunt foarte importante pentru noi toti.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL