Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TVA rotunjit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


TVA rotunjit

4 replies to this topic

#1 Mariana_M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 16 July 2005 - 09:40 AM

Cum se procedeaza cu TVA-ul de recuperat la declaratia 300? stiu ca se declara rotunjit la leu, dar se rotunjeste si soldul din balanta sau acesta ramane nerotunjit? Logic ar fi sa se reflecte si in balanta rotunjirea (chiar daca TVA -ul nu se recupereaza decat de la 5000 de lei in sus), dar cum in tara asta nimic nu mai e logic... am zis ca mai bine mai intreb :)



#2 aura_pecingine

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Location:Craiova

Postat 16 July 2005 - 11:22 AM

Mariana,eu am rorunjit ca sa-mi corespunda cu decontul , ca si tine am crezut ca logic dar asteptam si alte pareri
O zi buna




#3 Mariana_M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 16 July 2005 - 05:12 PM

Da...Multumesc de raspuns!
O seara placuta!



#4 ileana.nichita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 16 August 2005 - 09:40 PM

Se rotunjeste astfel incat suma din balanta sa fie aceeasi ca in decont. rotunjirile se trec prin 473



#5 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 30 August 2005 - 10:27 PM

Eu tot asa fac prin 473 cu suma ramasa in plus dupa rotunjire pt ca programul nu-mi permite sa rotunjesc pur si simplu ,imi ramane sold creditor in 4427 , asa ca la sfarsitul anului partea intreaga acumulata in cursul anului o trec inapoi in 4427 care se va inchide cu 4423 iar daca mai raman zecimale le las in continuare in 473 . Eu cred ca e corect . Ce parere aveti ?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL