Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
garantie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

garantie

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 Cami2016

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 15 November 2018 - 11:34 AM

Buna ziua,

In anu 2003 s-a incheiat un contract de inchiere imobil cu plata in avans a doua chirii sub forma de garantie in avans . S-a emis catre client in 2003 o factura cu TVA aferenta celor 2 luni de chirie.Aceasta garantie la vremea respectiva a fost inregistrata in contul 462 (valoarea fara TVA). Acum la finalizarea contractului trebuie sa restitui garantia clientului, care imi solicita factura storno., si trebuie sa-i virez banii prin banca . Care sunt monografiile contabile ale acestei operatiuni?Am nevoie urgent de un raspuns Multmesc!


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL