Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces CECCAR 2019 - expert contabil - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

Examen acces CECCAR 2019 - expert contabil

42 replies to this topic

#41 oana2175

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 October 2019 - 12:13 PM

ptr. Claudiadi

Felicitari pentru promovarea examenului!

Am vazut ca mai este o sesiune extraordinara in decembrie. Ma poti ajuta, te rog, cu detalii?
Exemplu: problema calculata cu cota tva de 9% desi conform codului fiscal modificat inca de la sfarsitul anului anterior este la 5%. Cum trebuie rezolvata problema asa cum este in ghid sau cum este corect? Si daca ma poti ajuta cu alte detalii.
Multumesc!

Aceasta postare a fost editata de oana2175: 31 October 2019 - 12:17 PM




#42 Me July

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 07 November 2019 - 12:52 PM

Vezi postareaClaudiadi, la 17 October 2019 - 05:34 PM, a spus:

S-au afisat rezultatele !!!!!!

Am promovat examenul !!!!! Multumesc tuturor pentru fiecare informatie, a fost de mare ajutor.

Te rog un hint :)
Ai invatat doar din ghid?




#43 Claudiadi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 21 November 2019 - 06:41 AM

Buna!

Din ghid am invatat. Am trecut de multe ori prin el. Problemele de la contabilitate si fiscalitate, dupa ce le-am invatat modul de rezolvare, partea logica, incercam sa le rezolv fara sa ma uit in ghid. Am retinut conturile cele mai uzuale, ca sa mai ecomisesc timp, sa nu caut prea mult in planul de conturi.
La materiile la care am acordat cea mai mare atentie ( contabilitate, drept, audit, evaluare) am luat aproape 10, iar la fiscalitate si expertiza 7 si 8, pt ca am trecut doar de 2 ori prin ele rapid.
Daca treci cel putin de 2 ori, temeinic prin tot ghidul este imposibil sa nu iei examenul. Extra, am citit doar OMFP 1802, câte ceva din Codul Fiscal, legea contabilității, legea societatilor si codul muncii. Dar nu m-au ajutat foarte tare, ghidul e baza, majoritatea subiectelor sunt exact din ghid.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL