Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Pata viramente pe 2 luni la Trezorerie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Pata viramente pe 2 luni la Trezorerie

4 replies to this topic

#1 ucris

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 18 July 2005 - 06:09 PM

Vreau sa ma duc la Trezorerie sa platesc (cash) viramentele pe lunile mai si iunie ca apoi sa ma duc la ITM. Trebuie sa fac foi de varsamant pt fiecare luna in parte sau cum sa procedez ca sa platesc ambele luni in aceeasi zi ?



#2 Adrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 158 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2005 - 10:23 PM

Eu am platit 2 luni in aceeasi zi, dar prin banca cu OP. Am facut OP-uri pt fiecare luna, ca sa pot trece numarul de evidenta a platii. Cred ca e important totusi numarul asta ca se pupa cu cel din declaratiile 100.

Si eu cu parerea ...



#3 valeria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 210 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara
  • Interests:sa fim cat mai buni

Postat 18 July 2005 - 10:43 PM

Chiar daca platesti cash trebuie sa faci doua borderouri si sa treci la perioada de raportare luna pentru care platesti.



#4 ucris

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 18 July 2005 - 11:13 PM

In final mi-am dat seama si am facut cate un borderou pt fiecare luna. Sumele le-am trecut in lei grei, dar pur si simplu prin taierea celor 4 zerouri. Spre ex daca plateam impozit pe venitul din salarii 212.000 lei vechi, acum am trecut 21.2 lei noi. Trebuia sa tin cont de rotunjirea la leu ? De asemenea, trebuia sa trec in borderou si comisionul ITM sau in pot plati direct la ei (la ITM) asa cum am procedat pe trim. I ? Va multumesc mult pt. ajutor.



#5 Adrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 158 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2005 - 11:26 PM

Era bine sa rotunjesti. Programul nou pt declaratii fiscale rotunjeste, de asemenea si cel pentru OP-FV.
Ia arunca un ochi si aici http://www.conta.ro/...opic.php?t=5643 http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif
Si eu cu parerea ...






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL