Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Saga, operare salarii in constructii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Saga, operare salarii in constructii

1 reply to this topic

#1 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 August 2019 - 10:20 AM

Buna ziua, am urmatoarea situatie : un salariat cu CIM partial, constructii, a avut pana la 01.07.2019 CIM cu 8 ore/zi la alta firma. De la 01.07.2019, are doar CIM partial. Lucrez cu Saga. Am debifat in ecranul Salariati ``baza contributii egala cu salariul`` si am adaugat ``functie de baza``. Am instalat ultima versiune Saga, cea de azi, am actualizat statul de plata si salariatul cu CIM partial are 0 CASS si 0 impozit pe salarii, iar CAS este calculat la salariul brut de 1000 lei. Nu sunt calculate diferente la CAS, CASS aferente angajatorului. Este corect asa? Daca salariatul nu are o norma intreaga si brutul este mai mic de 3000 lei, nu trebuiau calculate CASS si CAS la salariul de 3000 lei? Trebuie debifat si ``salariat in constructii``? In iulie salariatul a avut concediu de odihna 15 zile, dar nu cred ca influenteaza cu ceva calculul. Multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 August 2019 - 12:10 PM

Saga are forum propriu. Pt probleme legate de programul lor de contabilitate cred ca e mai bine sa li te adresezi direct.







Similar Topics Collapse

7 useri citesc topicul

0 membri, 7 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL