Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces CECCAR 2020 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Examen acces CECCAR 2020

49 replies to this topic

#1 AstridB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 29 January 2020 - 09:17 PM

Buna tuturor :)
Cineva pe aici care doreste sa dea anul acesta examenul de admitere pentru expert contabil la CECCAR?
Ati inceput sa invatati ?
Eu am inceput cu Ghidul de acces la profesie din 2019 si ma mai folosesc de urmatoarele carti, pe care eu le consider foarte utile si le recomand:
- Fiscalitate, editura CECCAR 2019
- Dreptul societar, editura CECCAR 2019
- Initiere in auditul situatiilor financiare ale unei entitati, editura CECCAR (eu am editia din 2009, probabil sunt si din alti ani, autor Marin Toma).
Daca este cineva care a dat examen in 2019, as fi recunoscatoare daca ar posta ce subiecte au fost atinse la examen.

Multumesc :)



#2 AstridB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 12 February 2020 - 03:51 PM

Au postat cei de la CECCAR data pentru examen:

2 si 4 octombrie 2020.

Succes tuturor




#3 Carina7

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 March 2020 - 08:00 PM

Bună!

Și eu mi-am propus să dau anul acesta examenul de acces pentru expert contabil. Astăzi am început pregătirile pentru examen cu materialul de contabilitate fiind cea mai stufoasă È™i care cel mai probabil nu va suferi schimbări considerabile. Eu momentan mă bazez pe ghid È™i mi-am achiziÈ›ionat cele 100 de subiecte rezolvate de pe rsonline.ro Acolo apar È™i câteva reglementări legale pe care în funcÈ›ie de timpul disponibil o să încerc să le parcurg.

Spor la învățat!



#4 iula

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 03 April 2020 - 02:18 PM

Buna. Are cineva subiectele care s-au dat anul trecut ptr examenul de expert? Multumesc.
Sper sa fi scris unde trebuie. :)



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2020 - 03:48 PM

Pana iti da cineva subiectele, vezi aici : https://ceccarexamen.fisc.ro/

Imagine postata



#6 Alexandra Radu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 30 May 2020 - 12:07 AM

Buna tuturor!
Ma alatur si eu topicului si-l urmaresc cu interes. Si eu vreau sa dau examenul de acces anul acesta.
Cei care aveti ghidul cu cele 100 subiecte rezolvate, cum vi se pare? M-ar ajuta cateva pareri inainte sa il achizitionez. Spor la invatat!😁



#7 AstridB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 04 June 2020 - 01:24 PM

Buna Alexandra,

Eu personal, i-am facut retur.
Toata informatia se regaseste si in ghidul CECCAR, iar ghidul CECCAR are toate subiectele pe care trebuie sa le inveti, mai ales ca nici nu este chiar ieftin :)
Poate pentru unii a fost folositor, dar mie personal, nu :)

Aceasta postare a fost editata de AstridB: 04 June 2020 - 01:24 PM




#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 June 2020 - 01:42 PM

Din pacate, e o mare problema cu procurarea Ghidului CECCAR, sunt multe cereri chiar si aici, deci Ghidul/ CD-ul de mai sus poate fi solutia.
Multumim frumos pt confirmarea ca sunt informatii care se regasec si in Ghidul CECCAR, asta il face un bun inlocuitor in caz de nevoie ! :smile:



#9 AstridB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 05 June 2020 - 10:03 AM

Da, dar comparativ cu ghidul CECCAR, are foarte putine informatii.
Mai concret, nu este suficient doar ghidul cu 100 de subiecte rezolvate pentru cata materie este de invatat.



#10 Alexandra Radu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 05 June 2020 - 10:13 AM

Ghidul CECCAR 2020 inca nu a aparut, am sunat la ei (filiala Bucuresti) si mi-au spus ca apare luna aceasta, dar nu stie exact cand. Despre ce liste spuneai tu?



#11 AstridB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 09 June 2020 - 11:31 AM

Eu momentan invat dupa cel din 2019. Il voi achizitiona si pe cel din 2020 cand apare.
Imi cer scuze, nu stiu la ce liste te referi.



#12 iula

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 13 June 2020 - 08:01 AM

Eu am sunat ieri la Ceccar Bucuresti si au spus ca a aparut ghidul. Plata se poate face doar prin transfer bancar, se trimite mail la adresa administrativbuc@ceccarbuc.ro si te contacteaza ei cand emit factura. Il poti ridica personal sau poate fi trimis prin curier. Pe site la ei nu gasesti nici o informatie. Enervant!!!!!
Succes tuturor!!!




#13 Alexandra Radu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 13 June 2020 - 08:07 AM

Vaai, chiar enervant! Eu am tot verificat pe site, pe libraria lor, dar nu poti accesa rubrica pentru ca actualizeaza siteul.
Si ce pret are cartea? Multumim mult pentru info as vrea luni sa o coamnd si eu!




#14 iula

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 13 June 2020 - 08:11 AM

Vezi postareaAlexandra Radu, la 13 June 2020 - 08:07 AM, a spus:

Vaai, chiar enervant! Eu am tot verificat pe site, pe libraria lor, dar nu poti accesa rubrica pentru ca actualizeaza siteul.
Si ce pret are cartea? Multumim mult pentru info as vrea luni sa o coamnd si eu!


85 de lei. Parca asa mi-au spus la telefon.



#15 AstridB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 15 June 2020 - 01:34 PM

Multumim pentru info.

Eu acum am trimis e-mail :)



#16 Corina Dumitriu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 June 2020 - 10:11 AM

Buna,ma poti ajuta te rog cu un link catre contul lor IBAN,nu am reusit sa il gasesc pe site,multumesc anticipat.



#17 AstridB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 18 June 2020 - 10:29 AM

Contul IBAN este: Banca Transilvania:
RO32BTRLRONCRT0V25815602.

Dar iti recomand sa le trimiti si un email. Oricum vor avea nevoie de datele de facturare si livrare




#18 AstridB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 19 June 2020 - 08:52 PM

Am intrat in posesia ghidului :) e mai mic cu 24 de pagini fata de cel din 2019 :)))
Spor la invatat!



#19 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 June 2020 - 02:26 PM

Multumim mult pt info, esti o scumpica ! :wub:
Spor mare si tie !



#20 Alexandra Radu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 25 June 2020 - 12:29 PM

Tocmai ce am intrat si eu in posesia ghidului.Cam stufos ce-i drept 😅

Cum merge studiul?
Ma apuc si eu sa imi structurez materiile si la treaba! Sper sa am succes, avand in vedere ca am un bebe de 1 an😅
Spor la invatat!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL