Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces CECCAR 2020 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut

- - - - -

Examen acces CECCAR 2020

2 replies to this topic

#1 AstridB

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 29 January 2020 - 09:17 PM

Buna tuturor :)
Cineva pe aici care doreste sa dea anul acesta examenul de admitere pentru expert contabil la CECCAR?
Ati inceput sa invatati ?
Eu am inceput cu Ghidul de acces la profesie din 2019 si ma mai folosesc de urmatoarele carti, pe care eu le consider foarte utile si le recomand:
- Fiscalitate, editura CECCAR 2019
- Dreptul societar, editura CECCAR 2019
- Initiere in auditul situatiilor financiare ale unei entitati, editura CECCAR (eu am editia din 2009, probabil sunt si din alti ani, autor Marin Toma).
Daca este cineva care a dat examen in 2019, as fi recunoscatoare daca ar posta ce subiecte au fost atinse la examen.

Multumesc :)

#2 AstridB

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 12 February 2020 - 03:51 PM

Au postat cei de la CECCAR data pentru examen:

2 si 4 octombrie 2020.

Succes tuturor

#3 Carina7

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 March 2020 - 08:00 PM

Bună!

Și eu mi-am propus să dau anul acesta examenul de acces pentru expert contabil. Astăzi am început pregătirile pentru examen cu materialul de contabilitate fiind cea mai stufoasă și care cel mai probabil nu va suferi schimbări considerabile. Eu momentan mă bazez pe ghid și mi-am achiziționat cele 100 de subiecte rezolvate de pe rsonline.ro Acolo apar și câteva reglementări legale pe care în funcție de timpul disponibil o să încerc să le parcurg.

Spor la învățat!

Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL