Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
intrebare chitantier dezmembrat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


intrebare chitantier dezmembrat

4 replies to this topic

#1 carmeng

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 July 2005 - 09:43 AM

Experta contabila de la firma unde lucrez in prezent mi-a spus ca exemplarele din chitanta care raman la mine le pot desprinde din cotor ca sa le atasez in registrul de casa (la incasari)
La fosta firma de conta la care lucram, fosta mea sefa, tot experta ctb imi spunea ca, din contra, nu am voie sa desprind din cotor chitantele si pentru a justifica incasarile e nevoie sa trag la xerox chitantele si sa le atasez la registrul de casa.
Voi cum procedati? E voie sa dezmembrez chitantierul sau nu?



#2 florina.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Male

Postat 25 July 2005 - 10:42 AM

chitantierul este formular cu regim special si cred ca un exemplar trebuie sa ramana la cotor . Eu mi-am facut chitantiere in 3 exemplare - 1 il dau, 2 il pun la reg.de casa si 3 ramane la cotor.




#3 carmeng

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 July 2005 - 11:09 AM

Asa e, numai ca noi am comandat chitantiere nu 2 exemplare, nu cu 3 :( .
Pentru mai multa siguranta o sa continui sa fac copii xerox si la urmatoarea comanda de tipizate o sa cer chitantiere in 3 exemplare.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2005 - 08:31 AM

Si eu le desprind, am avut multe controale si nimeni nu s-a legat de asta.



#5 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 26 July 2005 - 06:05 PM

Si eu am le-am desprins acum cativa ani, pana au venit unii de la Garda si mi-au recomandat calduros sa reconstitui chitantierele.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL