Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Probleme instalare noua versiune 6.0.8 a aplicatiei Revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Probleme instalare noua versiune 6.0.8 a aplicatiei Revisal

3 replies to this topic

#1 sirius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 140 Postari:

Postat 19 December 2020 - 06:40 PM

Azi am descarcat de pe situl www.inspectiamuncii.ro/reges versiunea 6.0.8 a aplicatiei Revisal. In ghidul de instalare la Pasi de urmat scrie:

“Versiunea 6.0.8 a aplicației Revisal poate fi instalată numai dacă aveți deja pe stația de lucru versiunea 6.0.7 sau nu ați avut nicio altă versiune de Revisal instalată anterior.”

Spre surprinderea mea desi am in prezent versiunea 6.0.7.0 pe laptop (windows 10 Pro for Workstations) la accesarea fisierului Revisal.msi (conform ghidului) imi apare automat mesajul: “Versiunea 6.0.8 a aplicatiei Revisal nu poate fi instalata direct peste versiunea 6.06! Se va instala versiunea Revisal 6.0.7 dupa care se va instala versiunea 6.0.8”. Dupa apasarea pe OK (alta optiune nu exista) imi apare fereastra cu titlul Instalare incompleta iar singurul buton accesibil este “Inchide”. Iar daca incerc din nou obtin acelasi rezultat. Nu stiu daca ar trebui sa incerc sa reinstalez versiunea anterioara inca odata (6.0.7) sau sa mai astept sa vad daca si altii intampina aceeasi problema ori poate se mai schimba ceva :)



#2 sirius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 140 Postari:

Postat 22 December 2020 - 09:56 PM

In caz ca vor intampina si altii problema prezentata de mine mai sus. Spre surprinderea mea am observat in Control Panel / Programs and Features ca imi apar doua pozitii una sub alta de Revisal acolo: “ReviSal HG 500-2011” (vers.6.0.6) si “ReviSal HG 905-2017” (vers.6.0.7) cu ultima de fapt lucrez. M-am gandit sa dezinstalez versiunea aceea 6.0.6 (nu stiu din ce cauza mai aparea acolo) si astfel am reusit sa instalez (update) fara probleme vers. actuala 6.0.8




#3 georgyc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 23 December 2020 - 12:00 PM

Atat timp cat faceti un back-up (pe fiecare societate + export general) si mutat in alta parte (pe un dispozitiv extern preferabil) nu e nici o problema in a testa mai multe metode de instalare/dezinstalare/reinstalare/update a programului.

Am avut o data o problema asemanatoare cu niste versiuni anterioare, pe un calculator de la firma si a durat mai putin sa fac backup, sterg tot, si reinstalez programul complet, in loc sa-i dau de cap de ce nu ma lasa, mai ales ca pe acel calculator toata lumea are acces complet si se busesc multe lucruri.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 December 2020 - 02:16 PM

Va multumesc mult pt explicatii ! :wub:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL